სიახლეები ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს პრეცედენტულ სამართალში,
ევროპის საბჭოს ინსტიტუციები და ორგანოები
იუსტიციის უმაღლესი სკოლის მსმენელთა სასწავლო ვიზიტი
სტრასბურგი, 23-24 სექტემბერი, 2014
დღის წესრიგი
23 სექტემბერი 2014აგორა (ოთახი G03) |
ენა: ქართული |
|
09:00 – 09:30 |
დელეგაციის რეგისტრაცია შენობა „აგორა“ |
09:30 – 10:00 |
მისალმება კონსტანტინე კორკელია, საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი, ევროპის საბჭოში საქართველოს მუდმივი წარმომადგენელი ნატალია ვუტოვა, მართლმსაჯულების სფეროს წარმომადგენელთა შესაძლებლობების განვითარების განყოფილების უფროსი, მართლმსაჯულებისა და სამართლებრივი თანამშრომლობის დეპარტამენტი, ადამიანის უფლებათა დაცვის დირექტორატი |
10:00 – 11:30 |
მისასალმებელი სიტყვა და გაცნობითი ინფორმაცია ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს შესახებ გიორგი ბადაშვილი, ევროსასამართლოს იურისტი ადამიანის უფლებათა ევროპული კონვენციის მე-2 (სიცოცხლის) და მე-3 (წამების აკრძალვა) მუხლები გიორგი ბადაშვილი, ევროსასამართლოს იურისტი |
11:30 – 12:30 |
ადამიანის უფლებათა ევროპული კონვენციის მე-6 (სამართლიანი სასამართლოს უფლება) მუხლი ნათია ჯაფარიძე, ევროსასამართლოს იურისტი |
12:30 – 14:00 |
სადილის შესვენება |
14:00 – 15:00 |
მართლმსაჯულებისა და სამართლებრივი თანამშრომლობის დეპარტამენტი, მართლმსაჯულების ეფექტიანობის ევროპული კომისია (CEPEJ) სოფო გელაშვილი, მართლმსაჯულებისა და სამართლებრივი თანამშრომლობის დეპარტამენტი, ადამიანის უფლებათა დაცვის დირექტორატი |
15:00 – 16:00 |
ადამიანების ტრეფიკინგის წინააღმდეგ მიმართულ ზომებზე მომუშავე ექსპერტთა ჯგუფი (GRETA) დავით დოლიძე, GRETA, გენერალური დირექტორატი - დემოკრატია |
16:00 – 17:00 |
ევროპის სოციალური ქარტია ნინო ჩიტაშვილი, ევროპის სოციალური ქარტიის დეპარტამენტი (ESC), მონიტორინგისა და ადამიანის უფლებათა დაცვის დირექტორატი |
17:00 – 17:30 |
დიდი პალატის საქმის მასალების პრეზენტაცია - რომან ზახაროვი რუსეთის წინააღმდეგ (no. 47143/06) ეკატერინე ლორთქიფანიძე, მართლმსაჯულების და სამართლებრივი თანამშრომლობის დეპარტამენტი, ადამიანის უფლებათა დაცვის დირექტორატი |
24 სექტემბერი 2014ევროპული სასამართლოს შენობა/აგორა (ოთახიG03) |
ენა: ქართულ-ინგლისური |
|
09:15 – 11:30 |
დიდი პალატის საქმის - რომან ზახაროვი რუსეთის წინააღმდეგ (no. 47143/06) განხილვაზე დასწრება (ევროსასამართლოს შენობა) |
11:30 – 12:30 |
ევროსასამართლოს საქართველოს წინააღმდეგ არსებული ბოლოდროინდელი პრეცედენტული სამართლის მიმოხილვა ნონა წოწორია, მოსამართლე |
12:30 – 14:00 |
სადილის შესვენება |
14:00 – 15:00 |
ბავშვთა მიმართ კეთილგანწყობილი მართლმსაჯულება საიმონ ტონელი, მართლმსაჯულებისა და სამართლებრივი თანამშრომლობის დეპარტამენტი, ადამიანის უფლებათა დაცვის დირექტორატი |
15:00 – 16:00 |
წამების აღკვეთის ევროპული კომიტეტი (CPT) იზაბელ სერვოზ-გალუჩი, წამების აღკვეთის ევროპული კომიტეტის (CPT) სამდივნო |
16:00 – 17:00 |
ადამიანის უფლებათა დაცვის კომისრის ოფისი კრისტინ ასტრიგ მარდიროსიანი, ადამიანის უფლებათა დაცვის კომისრის ოფისი |
17:00 – 17:30 |
შეხვედრის დახურვა |
Ms. Natalia VOUTOVA
Head of Unit
Justice Capacity Building Unit
Justice and Legal Co-operation Department
Human Rights Directorate
Directorate General of Human Rights and Rule of Law
Council of Europe
Tel: +33.3.90.21.46.49
Email: [email protected]
Ms. Leila ZHDANOVA
Project Officer
Justice Capacity Building Unit
Justice and Legal Co-operation Department
Human Rights Directorate
Directorate General of Human Rights and Rule of Law
Council of Europe
Tel: +33.3.90.21.41.57
Email: [email protected]
Ms. Mariana CHICU
Project Officer
Justice Capacity Building Unit
Justice and Legal Co-operation Department
Human Rights Directorate
Directorate General of Human Rights and Rule of Law
Council of Europe
Tel: +33.3.90.21. 50.11
Email: [email protected]
Ms. Ekaterine Lortkipanidze
Project Officer
Justice Capacity Building Unit
Justice and Legal Co-operation Department
Human Rights Directorate
Directorate General of Human Rights and Rule of Law
Council of Europe
Tel: +995.593 33 71 51 (Tbilisi); +37 25 92 717 67 (Strasbourg)
Email: [email protected]
Ms. Ellen FOURNIER
Project Assistant
Justice Capacity Building Unit
Justice and Legal Co-operation Department
Human Rights Directorate
Directorate General of Human Rights and Rule of Law
Council of Europe
Tel: +33.3.90.21. 44.06
Email: [email protected]
მონაწილეთა სია
სასწავლო ვიზიტი
სტრასბურგი, 23-24 სექტემბერი 2014
1 |
ქეთევან კვინიკაძე, იუსტიციის უმაღლესი სკოლის დირექტორის მოადგილე |
იუსტიციის უმაღლესი სკოლის მსმენელები |
|
2 |
ნანა აფციაური |
3 |
თამარ ოქროპირიძე |
4 |
ია ბარამიძე |
5 |
მაია კუთხაშვილი |
6 |
ელენე გოგუაძე |
7 |
ეკატერინე კულულაშვილი |
8 |
პაატა ფხალაძე |
9 |
დევი დევიძე |
10 |
რომან კუპატაძე |
11 |
დავით წერეთელი |
12 |
გოჩა დიდავა |
13 |
დავით კურტანიძე |
14 |
ხათუნა კაკაბაძე |
15 |
ქეთევან მინაშვილი |